Hikvision DS-2DE2C400MWG-E (4mm) 4MP Outdoor IP Camera
-12%
Price in Bangladesh
৳7,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hikvision DS-2DE2C400MWG-E Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2DE2C400MWG-E |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 4MP, 1/2.7" Progressive Scan CMOS |
| White Balance | Yes |
| Lens | 4mm |
| Video Resolution | 2560 x 1440p at 25/30 fps |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Automatic |
| IR | 30m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP66 Water and dust resistant |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | 12 VDC ± 25%, 0.75 A, maximum 9 W, 5.5 mm coaxial power plug, PoE: IEEE 802.3af, 36 V to 57 V, 0.2 A to 0.3 A, max. 10.5W |
📖 Overview
This Hikvision DS-2DE2C400MWG-E is an outdoor IP camera that offers a 4mm lens, 4-megapixel camera resolution with a 1/2.7" Progressive Scan CMOS sensor so, it provides good quality photos and videos. Also, it supports up to 512GB memory capacity that can store huge amounts of video recordings and photos. Moreover, it includes features of IP66 water and dust resistance that allow the camera for outdoor use.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2DE2C400MWG-E (4mm) 4MP Outdoor IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★