Hikvision DS-2DE5225IW-AE PTZ Camera with 25x Zoom
Price in Bangladesh
৳33,000
from 1 seller
The lowest price of Hikvision in Bangladesh is ৳33,000 only. Buy Hikvision at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Motijheel, Dhaka
৳ 33,000
📋 Hikvision Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 2MP, 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Lens | 4.8-120mm |
| Video Resolution | 1920 x 1080 Pixel Resolution |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | IR Cut Filter |
| IR | 150 Meter |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP66 Standard |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | 24V AC and Hi-PoE |
📖 Overview
Auto / semi-automatic / manual focus mode, 4.8-120mm focal length, H.265 video compression, 12dB wide dynamic range, 1/1 to 1/30000 second shutter time, 10 to 1500 mm working distance, built-in memory card slot, support micro SD / SDHC / SDXC, 1 x RJ45 10 M / 100M Ethernet, Hi-PoE network interface, up to 256 GB, 208 x 305mm dimension.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2DE5225IW-AE PTZ Camera with 25x Zoom and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★