Hikvision DS-2DE5425IW-AE 4MP DarkFighter IP Camera
Price in Bangladesh
৳56,000
from 1 seller
The lowest price of Hikvision DS-2DE5425IW-AE in Bangladesh is ৳56,000 only. Buy Hikvision DS-2DE5425IW-AE at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Motijheel, Dhaka
৳ 56,000
📋 Hikvision DS-2DE5425IW-AE Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ DS-2DE5425IW-AE |
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 1 / 2.8" progressive Scan CMOS |
| Lens | 4mm to 120 mm |
| Video Resolution | 2560 x 1440p |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | ICR |
| IR | 150m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP66 |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | 24 VAC Hi-PoE |
📖 Overview
Hikvision DS-2DE5425IW IP CC camera comes with up to 120 mm lens and 25X optical focal length and H.265+ video compression. It can capture up to 5 faces at the same time. It can be focused on human and vehicle targets classification based on deep learning. It also has DarkFighter technology with excellent low-light performance. IP66 protection, 6000V lightning protection, surge protection, and voltage transient protection are all features of Hikvision CC cameras.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-2DE5425IW-AE 4MP DarkFighter IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★