Hikvision DS-D5022F2-1P1 21.5" FHD IPS Monitor
-4%
Price Range in Bangladesh
from
৳8,050
to
৳8,100
across 2 sellers
The lowest price of Hikvision DS-D5022F2-1P1 in Bangladesh is ৳8,050 only. Buy Hikvision DS-D5022F2-1P1 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳8,100 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳8,450
৳ 8,050
ElephantRoad, Dhaka
৳ 8,100
📋 Hikvision DS-D5022F2-1P1 Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ DS-D5022F2-1P1 |
| Brand | Hikvision |
| Screen Size | 21.45 inch |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | IPS |
| Display Type | LED |
| Brightness | 250 cd/m |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Viewing Angle | 178° (H) / 178° (V) |
| Color Support | 8 bit ,16.7 M |
| Response Time | 1ms |
| Refresh Rate | 100 Hz |
| Resolution | FHD 1920 x 1080 |
| Wall Mount Standard | 100 x 100mm |
| Speaker | Built-in N/A |
| Connectivity | 1 x VGA , 1 x HDMI 1.4 |
| Power | 24W |
| Operating Temperature | 0 Degree C to 40 Degree C |
| Weight | 2.3Kg |
📖 Overview
This Hikvision DS-D5022F2-1P1 is a 21.5-inch FHD IPS monitor with a 1920 x 1080 pixel resolution that provides clear video quality and ensures sharp and clear graphics. It comes with a viewing angle of 178° horizontal and 178° vertical ensuring vivid and consistent images. Moreover, This monitor responds within 1 ms and refresh rate of up to 100, which is perfect for seamless video playing and responsiveness.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision DS-D5022F2-1P1 21.5" FHD IPS Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★