Hikvision Ezviz C6N Smart Wi-Fi Pan Camera
-15%
Price Range in Bangladesh
from
৳2,200
to
৳2,399
across 2 sellers
The lowest price of Hikvision in Bangladesh is ৳2,200 only. Buy Hikvision at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳2,399 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 15%
৳2,600
৳ 2,200
Mirpur, Dhaka
৳ 2,399
📋 Hikvision Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Brand | Hikvision |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 1/4" Progressive Scan CMOS |
| Lens | 4mm |
| Video Resolution | Maximum 1920 x 1080 Image Resolution |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | IR-Cut Filter with Auto-Switching |
| IR | 10 Meter |
| Connectivity | IP Camera |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | DC 5V/1A |
📖 Overview
Hikvision Ezviz C6N has equipped with a smart IR function which uses advanced infrared lighting to capture more details in dim light, 60-degree field of view and smart tracking function, motion detection smart alarm, indoor pan and tilt Wi-Fi security camera, 85° diagonal / 75° horizontal and 45° vertical view angle, sleep mode for privacy protection, 64/128-bit WEP / WPA/WPA2 / WPA-PSK/WPA2-PSK security, 88 x 88.2 x 119 mm dimension.
Be the first to review
Share your experience with Hikvision Ezviz C6N Smart Wi-Fi Pan Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★