Hoco DS100 Super Bass Waterproof Bluetooth Speaker
-12%
Price in Bangladesh
৳3,450
from 1 seller
The lowest price of DS100 in Bangladesh is ৳3,450 only. Buy DS100 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Unique Shop
Khulna Sadar, Khulna
7 days parts
Save 13%
৳3,950
৳ 3,450
📋 DS100 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ DS100 |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 31W |
| Audio Input | Bluetooth 5.1V |
| Frequency | 100Hz-20,000 Hz |
| Power Source | Battery |
| Battery Capacity | 2200mAh |
| Dimension | 88 x 88 x 210mm |
| Weight | 888.5g |
📖 Overview
This Hoco DS100 Super Bass Waterproof Bluetooth Speaker comes with some multiple playback options with portable and convenient. The 2200mAh powerful battery gives a playtime up to 12 hours after a 3-4 hours charge. It has a Bluetooth 5.1V that allows you a connectivity rang up to 10 meters. It is very stylish and easy to carry so you can use it anytime & anywhere.
Be the first to review
Share your experience with Hoco DS100 Super Bass Waterproof Bluetooth Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★