Hoco EW65 True Wireless Earbuds
-27%
Price in Bangladesh
৳1,599
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 EW65 Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ EW65 |
| Headphone Type | Earbud |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | Bluetooth 5.3 |
| Bluetooth Distance | Up to 10 meters |
| Impedance | 16Ω ± 15% |
| Sensitivity | 98dB ± 3dB |
| Frequency | 20-20000Hz |
| Chipset | AC6973 |
| Battery Capacity | 500mAh |
| Audio Play Time | 4 hours |
| Standby Time | 150 hours |
| Charging Interface | Type-C |
| Charging Voltage | DC5V |
| Weight | 41.8g |
| Dimension | 55.2 x 47 x 30 mm |
📖 Overview
This Hoco EW65 true wireless earbud features an AC6973 chip and Bluetooth 5.3 connectivity. EW65 has a 6mm speaker which can deliver a perfect audio sound and bass. With the 10-meter transmission range, it ensures a fast connection. It has a 500mAh charging case and 30mAh earbuds which take 1 hour to charge. Moreover, the battery offers 4 hours of audio and calling with 150 hours of standby time.
Be the first to review
Share your experience with Hoco EW65 True Wireless Earbuds and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★