Hoco HC22 Bluetooth Audio Speaker
-36%
Price in Bangladesh
৳1,599
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Hoco HC22 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ Hoco HC22 |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 5W |
| Audio Input | Bluetooth 5.2 |
| Battery Capacity | 1200mAh |
| Dimension | 95 x 95 x 45mm |
| Weight | 272gm |
📖 Overview
The Hoco HC22 Bluetooth audio speaker is compact and portable. It has 5W power which delivers powerful sound. It supports various audio input modes including Bluetooth 5.2, FM, TF card, U disk, AUX, and TWS. Also, the Bluetooth music speaker has a built-in 1200mAh battery that can be used for up to 4 hours on a 2-hour charging time.
Be the first to review
Share your experience with Hoco HC22 Bluetooth Audio Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★