Hoco W103 Magic Tour Gaming Headset
-27%
Price in Bangladesh
৳1,300
from 1 seller
The lowest price of Hoco W103 Magic Tour in Bangladesh is ৳1,300 only. Buy Hoco W103 Magic Tour at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Al-Amin Telecom Plus
Rampura, Dhaka
Save 28%
৳1,799
৳ 1,300
📋 Hoco W103 Magic Tour Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ Hoco W103 Magic Tour |
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Wired |
| Driver Unit | 40mm |
| Cable Length | 1.2m |
| Weight | 184g |
| Dimension | 188 x 180 x 90mm |
📖 Overview
Hoco features a W103 Magic Tour gaming headphone that is specially built for gamers. The headphone offers a 40mm driver unit with a Φ6.0 x 2.2mm microphone that provides an immersive audio sound. This headphone supports a wired connection with a 1.2mm cable. It has a 3.5 plug jack so you can easily connect with a laptop or pc. The headphone gives a perfect gaming experience while you are playing.
Be the first to review
Share your experience with Hoco W103 Magic Tour Gaming Headset and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★