Hoco W35 Wireless Bluetooth Headphone
-20%
Price in Bangladesh
৳1,600
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 W35 Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ W35 |
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | Version 5.3 |
| Driver Unit | 40mm |
| Battery Capacity | 400mAh |
| Audio Play Time | Up to 4 hours |
| Charging Time | About 2 Hours |
| Standby Time | 40 Hours |
| Waterproof Level | IPX5 |
| Weight | 390 grams |
| Dimension | 180 x 152 x 48 mm |
📖 Overview
This Hoco W35 headphone comes with Bluetooth version 5.3 wireless connectivity. This version of BT provides a longer connectivity range & better stability while listening to any music or audio. With a 400mAh battery capacity, this headphone runs for up to 4 hours of continuous music playback.
Be the first to review
Share your experience with Hoco W35 Wireless Bluetooth Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★