HomePhone 4G Wi-Fi Cordless Phone Hotspot
-9%
Price in Bangladesh
৳4,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Mobile Phone Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM: 850/900/1800/1900<br>UMTS: 850/900/1900/2100<br>LTE: 1/3/7/8/20 |
| Network | 4G |
| SIM | Single SIM |
| Display | 2.4" QVGA (240 x 320p) |
| RAM | 512MB |
| Built In Memory | 4GB |
| External Memory | Micro-SD card slot up to 128GB |
| CPU | MT6731 Quad-Core at 1.1GHz |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n - 2.4GHz |
| Bluetooth | 5.0 + HS & LE |
| Front Camera | 2Mp x Front Camera |
| OS | MyOS |
| Battery Capacity | 1000mAh Li-Ion 4.2V |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
This HomePhone 4G Wi-Fi Cordless Phone Hotspot comes with a 2.4-inch QVGA display with a display resolution of 240 x 320p. Also, it has a lot of features such as 4G network, single SIM, 512MB RAM, 4GB ROM, Micro-SD card slot up to 128GB, MT6731 Quad-Core at 1.1GHz, MT6731 Quad-Core at 1.1GHz, conference call, transfer call, alarm clock, calendar, calculator, music player, ToDoList, file manager, Bluetooth connectivity, 2Mp front camera, 5V/550mA on cradle charger, and 1000mAh Li-Ion removal battery.
Be the first to review
Share your experience with HomePhone 4G Wi-Fi Cordless Phone Hotspot and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★