Honor X9b
Price in Bangladesh
৳28,500
from 1 seller
The lowest price of Honor in Bangladesh is ৳28,500 only. Buy Honor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Baridhara, Dhaka
৳ 28,500
📋 Honor Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Brand | Honor |
| Mobile Type | Smartphone |
| GSM/CDMA | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| Network | 5G |
| SIM | Dual |
| Display | 6.78 inches, AMOLED, 1B colors, 120Hz, 1200 nits (peak) |
| Sound | Loudspeaker |
| RAM | 12GB |
| Built In Memory | 256GB |
| CPU | Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A78 & 4x1.8 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Adreno 710 |
| WLAN | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | 5.1, A2DP, LE |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG |
| Camera | Triple<br>108 MP, f/1.8, (wide)<br>5 MP, f/2.2, (ultrawide)<br>2 MP, f/2.4, (macro) |
| Front Camera | 16 MP, f/2.5, (wide) |
| Video | 1080p at 30fps |
| OS | Android 13, Magic OS 7.2 |
| Battery Capacity | Li-Po 5800 mAh |
| Battery Type | Fixed |
| Weight | 185 g |
📖 Overview
This Honor X9B mobile comes with a 6.78-inch AMOLED display with 1220 x 2652 pixels resolution so, it is perfect for watching videos and playing games. This mobile has 12GB RAM and 256 GB ROM so the mobile runs very fast and smoothly. It is designed with a Li-Ion 5800 mAh battery that can be used for a long time on a single charge and charges with a 35W wired charger. It features 5.1, A2DP, LE Bluetooth, USB Type-C 2.0, OTG, Fingerprint Sensors, 3.5mm jack.
Be the first to review
Share your experience with Honor X9b and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★