HP EliteDesk 800 G1 Core i3 4th Gen 8GB RAM
-10%
Price in Bangladesh
৳8,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳8,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 11%
৳9,500
৳ 8,500
📋 HP Full Specification
| Item | Mini PC |
|---|---|
| Brand | HP |
| Processor | Intel Core i3 4th Generation, Frequency 3.50GHz |
| RAM | 8GB DDR3 1600 Buss |
| Storage | 200GB SATA |
| Audio | Built in Spikar |
| Graphics | Intel HD 4400 Graphics 4GB on board |
| Card Slot | USB 3.0GHz |
| Connectivity | VGA + DP Port |
| OS | Windows 10 |
📖 Overview
This HP EliteDesk 800 G1 is a mini PC that is powered by an Intel core i3 4th generation processor that can generate speed up to 3.50GHz so, it provides good performance while working. Also, it includes 8GB DDR3 RAM, 200GB SATA SSD, Built-in speaker, and Intel HD 4400 4GB on board graphics card.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteDesk 800 G1 Core i3 4th Gen 8GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★