HP V22v 21.5 Inch FHD LED Monitor
-1%
Price in Bangladesh
৳10,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP V22v Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ V22v |
| Brand | HP |
| Screen Size | 21.5 Inch |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | VA |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Brightness | 250cd / m2 |
| Contrast Ratio | 3000:1 |
| Viewing Angle | 178 Degree/178 Degree |
| Response Time | 7ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080p |
| Tilt Adjustment | - 5 degree - +20 degree |
| Wall Mount Standard | 100 x 100mm |
| Speaker | No |
| Connectivity | 1 x HDMI 1.4 and 1 x VGA |
| Power | 100-240 VAC 50 / 60 Hz |
| Dimension | 504.3 x 44 x 300.2mm |
| Weight | 2.84 kg |
| Other Features | Standard Monitor |
📖 Overview
HP V22v 21.5 inch monitor comes with full HD display 1920 x 1080p resolution. It is a widescreen Anti-glare monitor. There are 1 x VGA port and 1 x HDMI port available in this monitor. It has a low blue light mode which reduces the emission of the harmful low-blue lights on a display in order to prevent eye fatigue.
Be the first to review
Share your experience with HP V22v 21.5 Inch FHD LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★