HTDZ HT-3000 Conference System Full Package 20-User
Price in Bangladesh
৳190,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Conference System Full Specification
| Item | Conference System |
|---|---|
| Usage Connection | 20 |
| Sensitivity | >75dB |
| Frequency | 100-18000Hz |
| Connection Type | Wired |
| Speaker | Loudspeaker |
| Display | Digital display |
| Power Consumption | 550W |
| Power Supply | 220V |
| Weight | 9.3Kg |
| Dimension | 480 x 360 x 85mm |
📖 Overview
This HTDZ HT-3000 Series amplifier conference system is an electronic device that amplifies and boosts audio signals so multiple people can hear. Also, it can connect 20 users at once. It is used in conference rooms and can connect various devices.
Be the first to review
Share your experience with HTDZ HT-3000 Conference System Full Package 20-User and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★