JBL BAR1300 11.1.4-CH Sound Bar with Detachable Speaker
-9%
Price Range in Bangladesh
from
৳125,999
to
৳129,000
across 2 sellers
The lowest price of JBL BAR 1300 in Bangladesh is ৳125,999 only. Buy JBL BAR 1300 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳129,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
📋 JBL BAR 1300 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ BAR 1300 |
| Brand | JBL |
| Material | Faiber Body |
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | TV / Sound Bar |
| Total Speaker | 5 : 1 Speaker |
| Total Power | 1170W |
| Satellite Speaker | 11.1.4-channel |
| Subwoofer | 10 Inch Wareless SubWoofer |
| Audio Input | Wireless, HDMI in 2 Ports, Bluetooth, HDMI ARC Digital Audio Input (Optical) |
| Frequency | 33Hz-20kHz (-6dB) |
| Remote Control | Yes |
| Power Source | 100-240V AC, ~ 50/60Hz |
| Battery Capacity | 3.635V, 6600 mAh |
| Memory Card | No |
| Microphone | No |
📖 Overview
The JBL BAR 1300 comes with an 11.1.4-channel soundbar and its speakers are fully detachable. With its MultiBeam Surround Sound, Dolby Atmos and DTS:X deliver theater-quality 3D sound in the room. Alexa MRM, AirPlay, and Chromecast are built-in to access over 300 online audio tracks. This sauna bar comes with a Wi-Fi function which will allow automatic software updates upon connection, and the latest features can be enjoyed.
Be the first to review
Share your experience with JBL BAR1300 11.1.4-CH Sound Bar with Detachable Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★