JBL Flip-3 Waterproof Mini Bluetooth Speaker
-23%
Price in Bangladesh
৳10,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 JBL Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Brand | JBL |
| Material | Plastic |
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 2 x 8W |
| Audio Input | Bluetooth version 4.1 |
| Noise Ratio | 80dB |
| Frequency | 85Hz – 20kHz |
| Battery Capacity | 3000mAh |
| Dimension | 6.4 x 16.9 x 6.4cm |
| Weight | 0.45Kg |
📖 Overview
This JBL Flip-3 is a mini speaker that can be used for Bluetooth connectivity and connect to Bluetooth-related devices. It is IPX5 Splashproof so, you can use the speaker outside of your home where water is present. Also, it offers a 3000mAh battery capacity that provides 3.5 hours of charging time and 10 hours of maximum music playing time.
Be the first to review
Share your experience with JBL Flip-3 Waterproof Mini Bluetooth Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★