JBL Flip 6 Portable Waterproof Wireless Speaker
Price in Bangladesh
৳10,800
from 1 seller
The lowest price of JBL Flip 6 in Bangladesh is ৳10,800 only. Buy JBL Flip 6 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 10,800
📋 JBL Flip 6 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ Flip 6 |
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Mini |
| Total Speaker | Two Speaker |
| Total Power | 2 x 20W |
| Audio Input | Bluetooth version 5.1 |
| Noise Ratio | 80dB |
| Frequency | 55Hz–20kHz |
| Battery Capacity | 36Wh (Equivalent to 3.7V, 10000mAh) |
| Memory Card | No |
| Dimension | 5.35 x 11.33 x 5.19 inch |
| Weight | 2.39 Kg |
📖 Overview
The JBL Flip 6 is a portable speaker that can connect 2 smartphones or tablets simultaneously via Bluetooth. It can be connected up to a distance of 20 meters. This speaker has a 10000mAh battery capacity that can play audio for up to 12 hours continuously on a full charge. This speaker is IP67 waterproof and dustproof, so you can take the speaker anywhere to the beach or the pool.
Be the first to review
Share your experience with JBL Flip 6 Portable Waterproof Wireless Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★