JBL GO 4 Portable Bluetooth Speaker
Price in Bangladesh
৳4,900
from 1 seller
The lowest price of JBL in Bangladesh is ৳4,900 only. Buy JBL at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 4,900
📋 JBL Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Mini |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 4.2W |
| Audio Input | Bluetooth |
| Noise Ratio | 85dB |
| Frequency | 90Hz – 20kHz |
| Power Source | Battery |
| Battery Capacity | 850 mAh |
| Dimension | 94.3 x 75.7 x 42.2 mm |
| Weight | 0.19 kg |
📖 Overview
This JBL GO 4 portable Bluetooth speaker is designed with Bluetooth version 5.3. It has an 850 mAh Lithium-ion polymer battery with a battery charge time of 3 hours and music play time of up to 7 hours. It has IP67 waterproof technology and with a dustproof rating, this portable speaker can handle any situation. Its impressive sound quality, long battery life, and robust design have made it attractive to everyone.
Be the first to review
Share your experience with JBL GO 4 Portable Bluetooth Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★