JBL GO 4 Portable Bluetooth Speaker China
-31%
Price in Bangladesh
৳1,100
from 1 seller
The lowest price of JBL GO 4 in Bangladesh is ৳1,100 only. Buy JBL GO 4 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Unique Shop
Khulna Sadar, Khulna
Save 31%
৳1,600
৳ 1,100
📋 JBL GO 4 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ GO 4 |
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Mini |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 4.2W |
| Audio Input | Bluetooth Version 5.3 |
| Noise Ratio | 85dB |
| Frequency | 90Hz – 20kHz |
| Power Source | Battery |
| Battery Capacity | 850mAh |
| Dimension | 94.3 x 75.7 x 42.2 mm |
| Weight | 0.19 kg |
📖 Overview
This JBL GO 4 Portable Bluetooth Speaker China comes with some amazing features such as 4.2W total power, Bluetooth V5.3, 850mAh Lithium-ion polymer battery, battery charge time of 3 hours, music play time of up to 7 hours, 85dB noise ratio, 90Hz – 20kHz frequency range, IP67 waterproof technology, and has an impressive sound quality with multi-speaker connection by Auracast.
Be the first to review
Share your experience with JBL GO 4 Portable Bluetooth Speaker China and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★