JBL PartyBox 110 160W Portable Wireless Party Speaker
Price Range in Bangladesh
from
৳35,000
to
৳37,500
across 4 sellers
The lowest price of JBL PartyBox 110 in Bangladesh is ৳35,000 only. Buy JBL PartyBox 110 at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳37,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 35,000
Purana Paltan, Dhaka
Save 30%
৳51,990
৳ 36,590
Gulshan, Dhaka
৳ 36,990
📋 JBL PartyBox 110 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ PartyBox 110 |
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | Two Speaker |
| Total Power | 160W |
| Satellite Speaker | 2 x 5.25" / 13.34 cm Woofers 2 x 2.25" / 5.71 cm Tweetet |
| Audio Input | Bluetooth V4.0, USB |
| Frequency | 45 Hz to 18 KHz |
| Battery Capacity | 1 Lithium Polymer batteries |
| Dimension | 295 x 568 x 300mm |
| Weight | 10.4Kg |
📖 Overview
This JBL PartyBox 110 is a large party speaker with a similar design to its predecessor PartyBox 100 and features customizable RGB lights. It is portable with two built-in handles to help carry it. This speaker is powered by a built-in rechargeable battery that can run for up to 12 hours. This speaker is IPX4 splashproof so you don't have to worry about splashing water during any event. Support for MP3, WMA, and WAV files via USB.
Be the first to review
Share your experience with JBL PartyBox 110 160W Portable Wireless Party Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★