JBL PartyBox 710 800W Wireless Speaker
Price Range in Bangladesh
from
৳70,900
to
৳72,900
across 4 sellers
The lowest price of JBL PartyBox 710 in Bangladesh is ৳70,900 only. Buy JBL PartyBox 710 at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳72,900 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 70,900
Mirpur, Dhaka
৳ 70,990
Purana Paltan, Dhaka
Save 25%
৳95,799
৳ 71,799
📋 JBL PartyBox 710 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ PartyBox 710 |
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | DJ |
| Total Speaker | Two Speaker |
| Total Power | 800W RMS |
| Audio Input | Bluetooth version 5.1 |
| Noise Ratio | > 80dB |
| Frequency | 35Hz - 20kHz |
| Other Features | 41.26" x 19.88" x 18.39 " Dimension<br> 27.80 Kg Net Weight |
📖 Overview
This JBL PartyBox 710 800W wireless speaker can fulfil users' demands with 800W of music output from twin 8" woofers and dual 2.75" tweeters. It is combined with a tuned bass-reflex port for powerful yet detailed audio playback. The PartyBox 710 takes the celebration to the next level with built-in colored lights and unique lighting effects that can transform a backyard into a party.
Be the first to review
Share your experience with JBL PartyBox 710 800W Wireless Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★