JBL PartyBox Encore Speaker with 2-Wireless Microphone
Price in Bangladesh
৳39,900
from 1 seller
The lowest price of JBL in Bangladesh is ৳39,900 only. Buy JBL at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Shantinagar, Dhaka
৳ 39,900
📋 JBL Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 100W |
| Audio Input | Bluetooth, USB |
| Noise Ratio | 80 dB |
| Frequency | 50 Hz - 20k Hz |
| Battery Capacity | Charging time: 3.5 hours, music playing time: 10 hours |
| Microphone | 2 x Digital Wireless Microphone |
| Dimension | 27.6 x 32.7 x 29.3cm |
| Weight | 6.3kg |
📖 Overview
This JBL PartyBox Encore is a Bluetooth speaker that has two digital wireless microphones. It comes with 100W of total power that fills the entire room with sound. It is a light show designed with beat ring club lights and rocking strobe effects so that it syncs with the beat of the music. Moreover, it offers a long battery capacity that provides 10 hours of music play time.
Be the first to review
Share your experience with JBL PartyBox Encore Speaker with 2-Wireless Microphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★