JBL Stage A120P Home Stereo Speaker
-24%
Price in Bangladesh
৳60,590
from 1 seller
The lowest price of JBL Stage A120P in Bangladesh is ৳60,590 only. Buy JBL Stage A120P at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
Save 24%
৳80,000
৳ 60,590
📋 JBL Stage A120P Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ Stage A120P |
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | Subwoofer |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 250W RMS <br>500W Dynamic |
| Subwoofer | 12" Polycellulose Low-Frequency Woofer |
| Frequency | 32Hz - 150Hz |
| Other Features | Auto Power, Crossover, Level, & Phase Controls<br> Bass-Reflex via Rear-Firing Tuned Ports<br> Two-Tone Unique Design of Wood<br> 1 x JBL Stage A120P Subwoofer<br> 1 x Power Cord<br> 1 x Owner’s Manual<br> 1 x Warranty Card<br> 1 x Safety Sheet<br> 4 x Floor Spikes<br>370 x 420 x 395 mm Dimension<br> 18.64 Kg Weight |
📖 Overview
The bass on the JBL Stage A120P speaker is suitable for a better listening experience. It can handle a wide range of listening content and has a wide frequency response range.
Be the first to review
Share your experience with JBL Stage A120P Home Stereo Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★