JBL Studio 665C High-Performance Center Speaker
Price in Bangladesh
৳99,000
from 1 seller
The lowest price of JBL 665C in Bangladesh is ৳99,000 only. Buy JBL 665C at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 99,000
📋 JBL 665C Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ 665C |
| Brand | JBL |
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | TV / Sound Bar |
| Total Speaker | 4 : 1 Speaker |
| Total Power | Max 200W |
| Subwoofer | 4 x 5.25" PolyPlas low frequency |
| Frequency | 600 Hz, 2.2 kHz |
| Power Source | Electricity |
| Dimension | 76.0 x 23.0 x 19.0 cm |
| Weight | 16.12kg |
📖 Overview
This JBL Studio 665C High-Performance Center Speaker comes with top-graded 5.25 inch PolyPlass cones with high quality sound compression drivers and high definition imaging waveguide with 2414H-1 1" high frequency compression driver. It is a center channel speaker and the Studio 6 series gives a dynamic and powerful bass for true high-fidelity sound quality. Also, it is very easy to installation and perfect for home audio.
Be the first to review
Share your experience with JBL Studio 665C High-Performance Center Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★