JBL X900 BoomBox Wireless Bluetooth Speaker
-21%
Price in Bangladesh
৳3,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 JBL X900 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ X900 |
| Brand | JBL |
| Material | Plastic |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Mini |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 10 Watt |
| Audio Input | V5.3 + EDR |
| Frequency | 100HZ-20KHZ |
| Power Source | Battery |
| Battery Capacity | 2400mAh |
| Dimension | 10.5 x 10.7 x 11.2 cm |
| Weight | 0.750 kg |
📖 Overview
This JBL X900 BoomBox wireless bluetooth speaker gives a powerful clear sound with V5.3 + EDR bluetooth connection. Also, this JBL X900 comes with some amazing features and functions such as Super Bass Stereo Sound, LED Lighting RGB, Up to 5 hours battery life, 4 hours charging time, Type-C Charging, IPX6 waterproof, plastic material, 10 Watt power, and has a 2400mAh powerful battery.
Be the first to review
Share your experience with JBL X900 BoomBox Wireless Bluetooth Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★