Jienuo JN-1682 Automatic Money Counting Machine
-11%
Price in Bangladesh
৳14,000
from 1 seller
The lowest price of JN-1682 in Bangladesh is ৳14,000 only. Buy JN-1682 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Gulistan, Dhaka
Save 12%
৳15,900
৳ 14,000
📋 JN-1682 Full Specification
| Item | Money Counting Machine |
|---|---|
| Model | ✅ JN-1682 |
| Counting Speed | 1000pcs / min |
| Size Of Countable Money | Length 110-170mm & Width 50-85mm |
| Stacker Capacity | Up to 200pcs |
| Hopper Capacity | Up to 200pcs |
| Chained Note detection | Automatic |
| Half Note detection | Automatic |
| Counterfeit Note Detection | Ultraviolet & Magnetic Detections |
| Display | 4 Digit LCD Display & An External Display |
| Noise | 60dB |
| Power Consumption | 60Watts |
| Power Supply | AC 110V, 60Hz |
| Working Environment | 20° C |
| Dimension | 312 x 245 x 198mm |
| Weight | 5.5kg |
📖 Overview
Jienuo JN1682 automatic money counting machine is a strong banknote counter that can handle a wide range of international currencies. It is equipped with two display screens as well as UV and MG detection. It simplifies and expedites monetary counting while also ensuring accuracy.
Be the first to review
Share your experience with Jienuo JN-1682 Automatic Money Counting Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★