Jio J12 Mobile Phone
Price in Bangladesh
৳1,799
from 1 seller
The lowest price of Jio j12 mobile phone in Bangladesh is ৳1,799 only. Buy Jio j12 mobile phone at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kinbo shop bd
Tejgaon, Dhaka
৳ 1,799
📋 Mobile Phone Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | 900/1800 |
| Network | 2G |
| SIM | Dual SIM |
| Display | 1.54 inch, QVGA with 128 x 160p resolution |
| RAM | 4MB |
| Built In Memory | 4MB |
| External Memory | MicroSD, up to 32 GB |
| CPU | 1 MHz Processor |
| Video | QVGA |
| FM Radio | FM Radio |
| Battery Capacity | 1000mAh Li-Ion (Lithium Ion) |
| Battery Type | Removable |
| Talk Time | Up to 8 Hours |
| Stand By | Up to 220 Hours |
📖 Overview
This Jio J12 mobile phone comes with a 1.54-inch screen, dual-SIM, 2G network, QVGA 128 x 160p resolution screen, digital camera, java, internet browsing, magic voice, blacklist, auto call recording, MMS, up to 32GB microSD card supported, etc,
Be the first to review
Share your experience with Jio J12 Mobile Phone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★