Jovision JVS-H510 Wi-Fi Two-Way Talk CloudSee CCTV IP Camera
Price in Bangladesh
৳4,350
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Jovision Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Brand | Jovision |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 1/4" 1.3MP CMOS Sensor |
| Lens | 3.6 mm Lens |
| Video Resolution | 1280 x 720 HD |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Yes |
| IR | 15m IR Distance |
| Connectivity | IP Camera |
| CCTV Housing | Discreet |
| Power Supply | Power Supply DC 5V |
| Other Features | Support 64 GB Local Storage |
📖 Overview
Jovision CloudSee CCTV camera IP JVS-H510 has built-in mic and speaker support two-way talk, support horizontal and vertical PTZ control viewing angle freely, wi-fi wireless connectivity, support soundwave and wire configuration, support multiple RS433 alarming methods / magnetic door / bracelet, support high / standard / low definition switch, record file format MP4, support 64G local storage.
Be the first to review
Share your experience with Jovision JVS-H510 Wi-Fi Two-Way Talk CloudSee CCTV IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★