Jovision JVS-N518-ZDL Full-Color AI 5MP Motorized Zoom
-22%
Price in Bangladesh
৳17,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Jovision JVS-N518-ZDL Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ JVS-N518-ZDL |
| Brand | Jovision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/3" 5MP CMOS |
| White Balance | Auto |
| Lens | 2.7mm-13.5mm |
| Video Resolution | 2560 x 1792p |
| Signal System | LAN |
| IR | Up to 80 Meters |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | DC12V/2A or PoE |
📖 Overview
Jovision JVS-N518-ZDL is a full-color AI network camera designed for home, shop, office and other places security. This camera has Motorized Zoom function lens allows you to adjust the camera remotely on your phone or NVR, so through optical zoom, it keeps every scene clear when zooming in or out. This camera also has AgiSense technology based on which it can detect people, vehicles and pets, leave detection, road occupation detection. This Jovision camera has an SD card port that supports up to 512GB of memory.
Be the first to review
Share your experience with Jovision JVS-N518-ZDL Full-Color AI 5MP Motorized Zoom and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★