Jovision JVS-N519-PWL 5MP Full Color PoE IP Camera
-6%
Price in Bangladesh
৳9,400
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Jovision JVS-N519-PWL Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ JVS-N519-PWL |
| Brand | Jovision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/1.79" 5MP Progressive CMOS |
| White Balance | Auto |
| Lens | 3.6mm |
| Video Resolution | 2560 x 1792p |
| Signal System | Coxial |
| Day / Night | IR cut filter with auto switch |
| IR | Up to 65m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | DC12V/2A, PoE IEEE 802.3af |
📖 Overview
Jovision JVS-N519-PWL is a full color PoE IP camera that can capture color video at night. It has a 5 Megapixel camera and supports 2560 x 1792 Resolution. It is equipped with F1.0 aperture and VQC technology. This Jovision camera supports 18x LEDs and adaptive dimming. This camera also has an IP67 rating, which makes it completely protected from dust and airborne particles, so you can set it up indoors or outdoors.
Be the first to review
Share your experience with Jovision JVS-N519-PWL 5MP Full Color PoE IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★