Joykaly YG-7910TB LED Emergency Light
-27%
Price in Bangladesh
৳649
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Joykaly YG-7910TB Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ Joykaly YG-7910TB |
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Tube |
| Body Material | ABS Material |
| Number of Lamp Beads | 10 LED Light |
| Power Consumption | 5.2W |
| Power Source | Battery |
| Battery | 1200mAh Rechargeable Lithium Battery |
| Charging Time | 4-6 Hours |
| Charge Back-up | 2-4 Hours |
| Voltage | AC 100—240V 50/60HZ |
📖 Overview
This Joykaly YG-7910TB is an LED Emergency Light which is made with high-quality ABS plastic material that gives a durable use for a long time. It comes with a rechargeable battery with a capacity of 1200mAh lithium battery that has a usage time up to 2-4 hours, and a charging time of 4-6 hours. Also, it has 10 LED lights, a super bright, multicolor light, and 5.2W power consumption.
Be the first to review
Share your experience with Joykaly YG-7910TB LED Emergency Light and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★