Joyroom JR-PBF12 10000mAh 12W LED Power Bank
-16%
Price Range in Bangladesh
from
৳750
to
৳999
across 2 sellers
The lowest price of Joyroom JR-PBF12 in Bangladesh is ৳750 only. Buy Joyroom JR-PBF12 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳999 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
6 months parts
Save 17%
৳900
৳ 750
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
Save 17%
৳1,200
৳ 999
📋 Joyroom JR-PBF12 Full Specification
| Item | Power Bank |
|---|---|
| Model | ✅ Joyroom JR-PBF12 |
| Battery Capacity | 10001-20000 mAh |
| Rated Capacity | 3.7V |
| Input Voltage | 5V |
| Battery Charging Type | Electric |
| Quick Charge | Yes |
| Battery Indicator | Yes |
| Output Charging Method | Wired |
| Output Voltage | 5V |
| Output Power | 12W |
| USB Port | Type-C, USB-A |
| Flashlight | No |
| Display | LED |
| Material | PC+ABS fireproof material |
| Weight | 230g |
| Dimension | 144 x 70 x 16mm |
📖 Overview
This Joyroom JR-PBF12 is a power bank that comes with a 10000mAh battery capacity. It has four LED indicators that help show the remaining battery charging status. Also, this Joyroom JR-PBF12 power bank is designed with a built-in smart temperature control chip that keeps the device cool while charging and has overcurrent, overvoltage, and short circuit protection. It supports QC (Quick Charge), PE (Pump Express), and AFC charging protocols.
Be the first to review
Share your experience with Joyroom JR-PBF12 10000mAh 12W LED Power Bank and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★