K10 Single SIM Smart Watch with Calling Function
-40%
Price Range in Bangladesh
from
৳1,300
to
৳19,340
across 3 sellers
The lowest price of K10 single sim smart watch with calling function in Bangladesh is ৳1,300 only. Buy K10 single sim smart watch with calling function at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳19,340 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
Prime Pick
Uttara, Dhaka
Save 41%
৳2,200
৳ 1,300
MamaBazar24
Mirpur, Dhaka
৳ 1,399
Dhali Shop 1
Rampura, Dhaka
Save 3%
৳20,000
৳ 19,340
📋 Smart Watch Full Specification
| Item | Smart Watch |
|---|---|
| Type | Smart Watch |
| SIM | Single SIM |
| Display | 1.54" inch LCD 240 x 240p HD Display |
| CPU | MTK2502 |
| RAM | 32MB |
| Internal Memory | 32MB |
| External Memory | Support up to 32G TF Card (Card is Not Included) |
| Camera | Remote Camera |
| Connectivity | Bluetooth 4.0 |
| Battery | 200mAh Li-Polymer Battery |
| Software | iOS 8.0+ / Android 4.3+ |
| Operating System | Proprietor |
| Protection | Non-Waterproof |
| Gender | GSM 850/900/1800/1900MHz |
📖 Overview
The K10 smartwatch will support a single SIM as well as a calling function. The watch also has sleep monitoring, blood pressure, calories, heart rate, pedometer, reminder, 3D acceleration, and vibration loudspeaker mute / vibration function. The smartwatch has a 200mAh Li-Polymer battery and can be charged magnetically. This smartwatch can save call history, phone book SMS, and call reminders.
1.0
★☆☆☆☆
1 review
R
Md. Mostafijur
24 August 2024 01.32 PM
Overall
★☆☆☆☆
Quality Not Good