K14 Mini HD Smart Camera
-30%
Price in Bangladesh
৳1,399
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Spy Camera Full Specification
| Item | Spy Camera |
|---|---|
| Camera Shape | Mini |
| Material | ABS |
| Lens | 2.8mm |
| Video Resolution | 720p |
| Built-in Memory | 32GB |
| WiFi | Yes |
| Battery | 240mAh |
| Dimension | 27 x 27 x 27mm |
| Weight | 18.5g |
📖 Overview
This K14 mini camera supports ultra-clear picture quality, WiFi intelligent camera, motion detection, wireless connection, infrared night vision, and video playback. It has a mobile phone remote monitoring system, which allows the user to view the monitoring screen anytime, anywhere from the phone. It also has a motion detection alarm that can detect human movement, and push alarm information to mobile phones in time, with an audible alarm notice.
Be the first to review
Share your experience with K14 Mini HD Smart Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★