Kamasonic YZ-420 PA Column Speaker
Price in Bangladesh
৳2,400
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kamasonic YZ-42 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ YZ-42 |
| Brand | Kamasonic |
| Material | Aluminum |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Tower |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 20W |
| Audio Input | Wired |
| Frequency | 100 - 15 KHZ |
| Power Source | AC, 110-220V, DC 24V |
| Dimension | 373 x 152 x 100mm |
| Weight | 2.54 Kg |
📖 Overview
This Kamasonic YZ-430 PA speaker is used to hang on the wall in the mosque. It is made of black and white colored metal net and ABS box material which is very durable and ensures long usage. This Kamasonic YZ-430 PA speaker has a built-in 70v/100v AC transformer and 70v/100v transmission that ensures long-distance sound transfer and controls in high-voltage, low-current mode. Also, it can be used in background music systems, commercial sound systems, and public address systems.
Be the first to review
Share your experience with Kamasonic YZ-420 PA Column Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★