Kemei KM-5017 Hair Clipper for Adult & Children
-33%
Price Range in Bangladesh
from
৳999
to
৳1,050
across 2 sellers
The lowest price of Kemei KM-5017 in Bangladesh is ৳999 only. Buy Kemei KM-5017 at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳1,050 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
Save 33%
৳1,500
৳ 999
TRIMMER WORLD BD
Gulshan, Dhaka
৳ 1,050
📋 Kemei KM-5017 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-5017 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Blade | Stainless Steel Blade |
| Power | 5W |
| Voltage | 220-240V |
| Working Time | 60 min |
| Charging Time | 10 hours |
| Dimension | Approx 16.3 x 4.4cm |
| Weight | Approx 160gm |
📖 Overview
This Kemei KM-5017 rechargeable hair clipper will enable kids as well as people of all ages to cut their hair. It is made of steel and ABS material, silver PD powerful long-life motor, carbon steel blade, 3mm / 6mm / 9mm and 12mm comb size, 10 hours charging time, 60 minutes using time, 100-240V voltage power, 16.5 x 4.5cm dimension, 160gm net weight.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-5017 Hair Clipper for Adult & Children and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★