Konka KG70-10L21 7Kg Front Loading Washing Machine
-15%
Price in Bangladesh
৳32,990
from 1 seller
The lowest price of Konka KG70-10L21 in Bangladesh is ৳32,990 only. Buy Konka KG70-10L21 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
Save 15%
৳38,990
৳ 32,990
📋 Konka KG70-10L21 Full Specification
| Item | Washing Machine |
|---|---|
| Model | ✅ KG70-10L21 |
| Brand | Konka |
| Washing Capacity | 7kg |
| Motor Speed | 1000 rpm |
| Control Panel | LED Display |
| Power Supply | Input (V/Hz): 220-240V~/50Hz |
| Weight | Net Weight: 53kg |
📖 Overview
This Konka KG70-10L21 7Kg Front Loading Washing Machine has a powerful 100rpm spin speed and has a LED display control display. It has some amazing core technology such as failure detection system, twin wash, unbalance control system, humanized design, safety lock, up to 24 hours delay start, and memory of power interrupt.
Be the first to review
Share your experience with Konka KG70-10L21 7Kg Front Loading Washing Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★