Konka KG80-12B13 Inverter Front Loading Washing Machine
-14%
Price in Bangladesh
৳40,490
from 1 seller
The lowest price of Konka KG80-12B13 Inverter in Bangladesh is ৳40,490 only. Buy Konka KG80-12B13 Inverter at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
Save 15%
৳47,490
৳ 40,490
📋 Konka KG80-12B13 Inverter Full Specification
| Item | Washing Machine |
|---|---|
| Model | ✅ KG80-12B13 Inverter |
| Brand | Konka |
| Washing Capacity | 8kg Washer |
| Motor Speed | 1200rpm |
| Control Panel | LED Display |
| Power Supply | Input (V/Hz): 220-240V~/50Hz |
| Weight | Net Weight (±4kg): 60 KG |
📖 Overview
This Konka KG80-12B13 Inverter Front Loading Washing Machine has some amazing features such as failure detection system, twin wash, unbalance control system, A+++ energy efficiency, safety lock, up to 24 hours delay start, memory of power interrupt and has cotton, smart, kids wear, synthetics, rapid wash, underwear, wool, spin, down, silk, rinse, spin, & summer intelligent program.
Be the first to review
Share your experience with Konka KG80-12B13 Inverter Front Loading Washing Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★