Kstar 30KVA Online UPS
Price in Bangladesh
৳589,000
from 1 seller
The lowest price of Kstar 30kva online ups in Bangladesh is ৳589,000 only. Buy Kstar 30kva online ups at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kalyanpur, Dhaka
৳ 589,000
📋 UPS Full Specification
| Item | UPS |
|---|---|
| UPS Size | Standard |
| UPS Type | Online |
| Power | 30KVA |
| Input Voltage | 380 / 400 / 415V AC |
| Output Voltage | 380 / 400 / 415V AC |
| Frequency | 50/60Hz |
| Weight | 30Kg |
📖 Overview
Kstar is a transformer-based UPS with 3 phases both input and output. This UPS can work in parallel and expand its power capacity. This series UPS is highly reliable and has good impact resistance, and can provide safe and reliable protection for strong overload.
Be the first to review
Share your experience with Kstar 30KVA Online UPS and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★