LDNIO BTS12 2000mAh Bluetooth 5.0 Wireless Speaker
-25%
Price in Bangladesh
৳1,499
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Speaker Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Material | Durable Material |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 5W |
| Audio Input | Bluetooth 5.0 |
| Noise Ratio | 85dB |
| Frequency | F0-20KHz |
| Power Source | Battery |
| Battery Capacity | 2000mAh Large Battery(3.7V/5.55Wh) |
📖 Overview
LDNIO BTS12 is a wireless speaker that has Bluetooth 5.0 connectivity that has a maximum Transmission Distance of up to 10 meters. Also, it has some amazing features and functions, such as being made with durable material, 5W total power, 85dB noise ratio, F0-20KHz frequency, clear and balanced sound, 5V/1A total output, supports SD card, automatically decodes normal audio format, excellent sound quality, HSP/HFP/A2DP/AVRCP Bluetooth protocol, lightweight, travel-friendly, and has a 2000mAh large battery that can give a music playing time up to 4 hours.
Be the first to review
Share your experience with LDNIO BTS12 2000mAh Bluetooth 5.0 Wireless Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★