LED D65 26W Artificial Day Light
Price in Bangladesh
৳1,450
from 1 seller
The lowest price of Led d65 26w artificial day light in Bangladesh is ৳1,450 only. Buy Led d65 26w artificial day light at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 1,450
📋 Light Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Lighting Technology | Fluorescent |
| Shape | Tube |
| Light Size | 4-Feet |
| Output Wattage | 26 Watt |
| Lumens | 100lm |
| Color Temperature | 6500K |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 85-265V AC |
| Frequency | 50Hz |
📖 Overview
D65 is an artificial day LED light that comes with a 26W power capacity. The main feature of this light is that it artificially provides daylight-like light. It can be used at home, office, and other necessary places. This light comes with 85-265V AC voltage, 100lm Lumen, 0.95 PF, etc.
Be the first to review
Share your experience with LED D65 26W Artificial Day Light and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★