Lenovo HE05 Wireless Sports Earphone
Price in Bangladesh
৳849
from 1 seller
The lowest price of Lenovo he05 wireless sports earphone in Bangladesh is ৳849 only. Buy Lenovo he05 wireless sports earphone at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MamaBazar24
Mirpur, Dhaka
৳ 849
📋 Headphone Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Headphone Type | Neckband |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth Distance | 10m |
| Sensitivity | 98dB |
| Frequency | 20-20 kHz |
| Driver Unit | 10mm |
| Battery Capacity | 105mAh |
| Audio Play Time | 8 hour |
| Charging Time | 2 hour |
| Standby Time | 120 hour |
| Material | ABS + TPE + silicone |
| Waterproof Level | IPX5 / IP6X |
| Others | Built-in noise-cancelling Mic |
| Weight | 2.5gm |
📖 Overview
Magnetic design for long-time comfort, fast, stable wireless bluetooth connection, micro USB charging interface, built-in noise-canceling mic for hands-free calling, 10m transmission distance, bluetooth 5.0, 80mAh polymer lithium battery, 6-8 hours music playback, 10 hours calling time, 120 hours standby time, 2 hours charging time.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo HE05 Wireless Sports Earphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★