Lenovo Touch Control Airpod
-42%
Price in Bangladesh
৳290
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳290 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
BD Mall
Lakhai, Habiganj
Save 42%
৳500
৳ 290
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Headphone Type | Earbud |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | 5.0 |
| Bluetooth Distance | 10m (without obstacles) |
| Bluetooth Protocol | HSP / HFP / A2DP / AVRCP |
| Impedance | Up to 32 (ohm) |
| Sensitivity | 98 dB |
| Frequency | 20-2000 Hz |
| Driver Unit | 13mm |
| Touch Control | Yes |
| Cable Length | Wirless |
| Battery Capacity | 40mAh |
| Talk Time | 3 hours |
| Standby Time | 3-5 hours |
| Charging Interface | Type-c |
| Material | ABS + PC |
| Waterproof Level | IP54 |
| Weight | Each earbud - 5gm & Charging Case - 50gm |
📖 Overview
This Lenovo airpod comes with some amazing features like it has a 40mAh battery and it can useable for 3 hours after a full charge. The high quality case material makes it stylish and comfortable. It can operate by touch control and it has a communicate distance up to 10 miter without any obstacle.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo Touch Control Airpod and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★