Live Tech HI224K 22" LED IPS Monitor
-9%
Price in Bangladesh
৳7,700
from 1 seller
The lowest price of Live Tech HI224K 22" in Bangladesh is ৳7,700 only. Buy Live Tech HI224K 22" at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 9%
৳8,500
৳ 7,700
📋 Live Tech HI224K 22" Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ Live Tech HI224K 22" |
| Screen Size | 22 Inch |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | IPS |
| Display Type | LED |
| Viewing Angle | 178° Horizontal / 178° Vertical |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Speaker | No |
| Connectivity | HDMI, VGA |
| Power | 170V~240V |
📖 Overview
Live Tech HI224K is a 22" LED IPS-type panel monitor that comes with 178-degree horizontal and 178-degree vertical viewing angles. This monitor uses AMD FreeSync technology that locks the display's refresh rate to prevent stuttering and tearing in games or videos. Also, this monitor has an iSafe-certified display which reduces the blue light of the display maintains bright colors, and provides safe eye protection during video display.
Be the first to review
Share your experience with Live Tech HI224K 22" LED IPS Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★