M45 TWS Wireless Bluetooth Headphone
Price in Bangladesh
৳1,320
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 M45 TWS Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ M45 TWS |
| Headphone Type | Earbud |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | V5.3 |
| Bluetooth Distance | 10M |
| Impedance | 32Ω |
| Frequency | 20Hz~20kHz |
| Battery Capacity | Battery Capacity of Headset: 50mAh<br>Battery Capacity of Storage Box: 2000mAh |
| Talk Time | About 6 Hours |
| Audio Play Time | About 5 Hours |
| Charging Time | Charging Time of Headset: 1.5 Hour<br>Charging Time of Charging Box: 2 Hours |
| Waterproof Level | IPX7 |
📖 Overview
This M45 TWS Wireless Bluetooth Headphone comes with some amazing features such as Bluetooth version 5.3, 10 meter bluetooth distance, 32Ω impedance, 20Hz~20kHz frequency, 50mAh battery capacity of headset, 2000mAh battery capacity of storage box, talk time 6 hours, 5 hours audio play time, 1.5 hour charging time of headset, and 2 hours charging time of charging box. Alos, it has IPX7 waterproof level for better using performance.
Be the first to review
Share your experience with M45 TWS Wireless Bluetooth Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★