Marcel A007
Price in Bangladesh
৳1,299
from 1 seller
The lowest price of A007 in Bangladesh is ৳1,299 only. Buy A007 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kinbo shop bd
Tejgaon, Dhaka
৳ 1,299
📋 A007 Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ A007 |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM |
| Network | 2G |
| SIM | Dual Band |
| Display | 1.77 inch, QQVGA display |
| Sound | Loudspeaker, 3.5mm jack |
| External Memory | Micro SD up to 16GB |
| FM Radio | Wireless FM radio |
| Battery Capacity | 1000mAh Powerful Li-ion Battery |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
This Marcel A007 Button Phone comes with dual SIM and dual standby, 1.77 inch, QQVGA display, MediaTek chipset, wireless FM radio with recording, memory card support (Micro SD up to 16GB), 1000 contacts, magic voice & vibration, schedule SMS, torchlight and 1000mAh Powerful Li-ion battery.
Be the first to review
Share your experience with Marcel A007 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★