Maximum MB10 Foldable Phone
Price in Bangladesh
৳2,350
from 1 seller
The lowest price of Maximum MB10 in Bangladesh is ৳2,350 only. Buy Maximum MB10 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kinbo shop bd
Tejgaon, Dhaka
৳ 2,350
📋 Maximum MB10 Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ Maximum MB10 |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM |
| Network | 2G |
| SIM | Dual |
| Display | 2.4 inch |
| Sound | 3.5mm Headphone Jack |
| RAM | 32 MB |
| Built In Memory | 32 MB |
| External Memory | Maximum support 32GB expansion |
| CPU | Standard |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Micro USB V2.0 |
| Camera | VGA |
| Front Camera | N/A |
| Video | QVGA |
| OS | Standard |
| FM Radio | FM |
| Battery Capacity | 2250mAh |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
This Maximum MB10 is a foldable button phone. It has a 2.4-inch big display and a 3.5mm Headphone Jack. Also, it supports a 32GB expansion memory card, Dual SIM, and 2G network connectivity. This Maximum MB10 offers a 2250mAh battery that provides long time charging backup. Moreover, it uses Micro V2.0 USB ports to charge and it includes a calculator, calendar, games, alarm clock, recorder, etc. features.
Be the first to review
Share your experience with Maximum MB10 Foldable Phone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★