OSRAM 10W Halogen Photo Optic Lamp
-8%
Price in Bangladesh
৳730
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 64223 Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ 64223 |
| Lighting Technology | Halogen |
| Shape | Bulb |
| Output Wattage | 10W |
| Color Temperature | 3000K/Warm |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 6V |
| Energy Saving | Standard |
📖 Overview
This OSRAM is a Halogen photo optic lamp that comes with a total power capacity of 10W. It is a high-quality halogen standard lamp that provides bright light from a compact unit as well as includes 3000K color temperature and 6 volt rated voltage.
Be the first to review
Share your experience with OSRAM 10W Halogen Photo Optic Lamp and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★