Osram 35W Powerball Halide Tube Lamp
-26%
Price in Bangladesh
৳1,100
from 1 seller
The lowest price of 35W / 830 WDL HCI-TC Powerball in Bangladesh is ৳1,100 only. Buy 35W / 830 WDL HCI-TC Powerball at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
7 days parts
Save 27%
৳1,500
৳ 1,100
📋 35W / 830 WDL HCI-TC Powerball Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ 35W / 830 WDL HCI-TC Powerball |
| Lighting Technology | Halogen |
| Shape | Tube |
| Output Wattage | 35W |
| Color Temperature | 3000K/Warm |
| Power Source | Electricity |
| Energy Saving | Standard |
📖 Overview
This Osram Powerball halide tube lamp has a 35W power capacity, and 3000K/warm color temperature, so it provides bright lighting. The base of this tube light is G8.5. Moreover, it is made in Germany.
Be the first to review
Share your experience with Osram 35W Powerball Halide Tube Lamp and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★